Angle down Atgal

Arenos koncesijos konkursui stringant teisme, valdžia optimizmo nepraranda

Šiaulių arenos naujos koncesijos sutarties konkursui įstrigus teisme, situacija, panašu, vis labiau komplikuojasi. Tačiau optimizmo miesto vadovai nestokoja ir tikisi reikiamas procedūras užbaigti laiku iki šių metų galo.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad Šiaulių arenos koncesijos sutarties konkursą paskelbusi savivaldybė sulaukė dviejų dalyvių paraiškų. Vieną dalyvį konkurso komisija eliminavo. Aiškinta, kad neatitiko techninių sąlygų. Šis dalyvis sprendimą apskundė teismui ir pateikė prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones, t. y. konkurso eigą stabdyti, kol bus nagrinėjamas skundas.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius, paklaustas apie ginčo eigą, pirmadienio spaudos konferencijoje informavo, kad teismas dalyvio prašymą pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones patenkino. Savivaldybė pateikė apeliaciją, tačiau kol kas apeliacinio teismo sprendimas dar nėra žinomas. Tad konkursas įstrigo. Vis dėlto optimizmo miesto vadovas neprarado.

„Tikimės, kad mūsų apeliaciją patenkins. Jeigu ne, derybos vyks su dviem dalyviais. Su vienu būtų greičiau“, – kalbėjo direktorius.

Sutartis su dabartiniu Šiaulių arenos valdytoju VšĮ „Pramogų sala“ galioja iki šių metų gruodžio 15 d. Iki tol savivaldybė turi ne tik pasirašyti sutartį su nauju koncesininku, bet ir suteikti jam laiko parengti kitų metų renginių kalendorių. Tad preliminari konkurso laimėtojo paskelbimo data būtų rugsėjo 15 d. Tačiau direktorius neatmetė galimybės pasirašyti sutartį iki šių metų galo.

„Blogiausiu atveju sutartį pasirašytume gruodį“, – teigė Antanas Bartulis.

Portalas „Etaplius“ primena, kad koncesijos sutartis pasirašoma penkerių metų laikotarpiui – tris kartus trumpiau nei įprasta tokiais atvejais. Taip pat be visų esminių numatytų pakeitimų yra koncesijos mokestis, kurį savivaldybė šįkart nori gauti iš koncesininko, tiksli suma paaiškėtų po derybų. Iki šiol savivaldybė arenos valdytojui kompensuodavo patirtus nuostolius ir pati mokėdavo koncesijos mokestį, todėl oficialiai tai tapo pretekstu keisti sutarties sąlygas.

Kiek anksčiau miesto valdžia neslėpė tikimybės, kad jeigu nepavyks rasti naujo arenos valdytojo, šią užduotį perduotų kuriai nors miesto biudžetinei įstaigai.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite