Angle down Atgal

Alytaus rajone minimos monsinjoro K. Vasiliausko gimimo 100-osios metinės

Alytaus rajone ketvirtadienį bus minimos monsinjoro Kazimiero Vasiliausko gimimo 100-osios metinės.

Kaip skelbia vietos savivaldybė, renginys „Katalikiškasis gegužis. Šiuolaikiškumas ir tradiciškumas“ vyks Bukaučiškių koplyčioje, netoli Daugų.

Joje bus aukojamos mišios, pranešimus skaitys žurnalistė, knygos apie K. Vasiliauską autorė Ramunė Sakalauskaitė, aktorė ir režisierė Olita Dautartaitė.

Minėjime taip pat dalyvaus Alytaus rajono savivaldybės atstovai.

Renginio metu skambės muzikiniai kūriniai, vyks Viktorijos Daujotytės knygos „Žmogus ir jo kalnas garsiniai“ skaitymai.

1922 metais gimęs K. Vasiliauskas – vienas žymiausių kunigų Lietuvos istorijoje, po trejų pirmųjų tarnystės metų areštuotas ir ištremtas į Sibirą. Čia jis praleido beveik dešimtmetį – kasė anglį Intos ir Vorkutos kasyklose.

Iš tremties K. Vasiliauskas buvo išleistas 1959-aisiais, tačiau be teisės gyventi Lietuvoje. Apsistojęs Latvijoje dirbo kroviku, vėliau elektriku, buhalteriu. Tik dar po dešimtmečio grįžo į Lietuvą ir po dvidešimties metų pertraukos tęsė kunigystę.

1989-aisiais monsinjoras buvo paskirtas Vilniaus katedros klebonu, po dešimtmečio, pablogėjus sveikatai, jis paskirtas emeritu į Šv. Mikalojaus bažnyčią.

Per gyvenimą kunigas pelnė ne vieną garbingą įvertinimą, tarp kurių – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinas, Vilniaus garbės piliečio titulas.

2022-uosius Seimas paskelbė monsinjoro K. Vasiliausko metais. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite