Angle down Atgal

Abiturientai dalijasi įspūdžiais po lietuvių kalbos egzamino: „Tokių sunkių temų nesitikėjome“

Šiandien šalyje buvo laikomas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas. Abiturientams buvo siūlomos keturios temos. Dvi samprotavimo: „Kur yra riba tarp pokšto ir patyčių?“ ir „Ar menas gali paveikti tikrovę?“. Buvo siūlomos ir dvi literatūrinės temos: „Švenčių reikšmės literatūroje“ ir „Kartų santykiai literatūroje“.

Lietuvių kalbos egzaminas – privalomas

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, iš viso egzaminą planavo laikyti 28,3 tūkst. kandidatų – 26 tūkst. abiturientų ir per 2 tūkst. buvusių mokinių ir eksternų.

Didžioji dalis – 17,3 tūkst. – abiturientų pasirinko laikyti valstybinį, 8,5 tūkst. – mokyklinį egzaminą.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas, kartu su dar vienu pasirinktu dalyku ar brandos darbu, yra privalomas norint gauti brandos atestatą.

Moksleiviai, kaip ir ankstesniais metais, turėjo parašyti rašinį, pasirinkę vieną iš dviejų samprotaujamųjų arba vieną iš dviejų literatūrinių temų. Per egzaminą prie kiekvienos temos buvo pateikti du autoriai, tačiau jie buvo rekomendaciniai.

Šie metai kitokie

Dėl koronaviruso grėsmės šiais metais imtasi atsargumo priemonių. Įeinat į mokyklą reikėjo dezinfekuoti rankas su dezinfekciniu skysčiu, mokytojos mokinius pasitiko su kaukėmis. Mokiniams buvo rekomenduojama dėvėti kaukes egzamino metu, tačiau tai nebuvo privaloma.

Brandos egzaminai šiais metais laikomi grupėmis po devynis, anksčiau buvo laikoma po 14 žmonių, todėl savivaldybėse įsteigta 18 papildomų egzaminų centrų, sukurta beveik 2 tūkst. papildomų grupių.

Žodynu ar kompiuteriu naudotis buvo galima, tačiau apsimovus pirštinėmis arba dezinfekuojant kompiuterio ekraną, klaviatūrą ir kompiuterio pelę.

Tikėjosi, kad dėl susiklosčiusios situacijos temos bus lengvesnės

Etaplius.lt po egzamino pakalbino Šiaulių Lieporių gimnazijos abiturientes ir domėjosi kaip sekėsi rašyti egzaminą, kokie įspūdžiai.

Paklausta apie temų sunkumą abiturientė tikino, kad tikėjosi lengvesnių temų: „Labai sunkios temos, tikrai nesitikėjome. Galvojome, kad šiais metais dėl susiklosčiusios neeilinės situacijos žiūrės šiek tiek atlaidžiau.“

„Prieš egzaminą labai jaudinausi, vėliau pavyko nusiraminti, vykdytojai buvo labai malonūs. Rinkausi antrą samprotavimo temą, jaučiuosi egzaminą parašiusi neblogai, į temą atsakiau, rašiau visas 4 duotas valandas“, – pasakojo mergina.

Pasak pakalbintų abiturienčių daug kas šiais metais rinkosi samprotavimo temą „Ar menas gali paveikti tikrovę?“ ir literatūrinę „Kartų santykiai literatūroje“.

Abiturientė Ugnė pasakojo, kad temos ir jai pasirodė nelengvos, tačiau ji padarė viską, ką galėjo: „Nebuvo lengvos temos, aš pasirinkau antrą literatūrinę temą, nes ji buvo panaši į mano kalbėjimo temą, dėl šito man pasisekė.“

„Padariau viską, ką galėjau, lauksiu rezultatų. Bijau kažko per daug tikėtis, neaišku kaip bus su vertinimais, bet įdėjau visas pastangas“, – įspūdžiais dalinosi mergina.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite