Angle down Atgal

Abiturientai atsisakė 6 tūkst. egzaminų, tai padėjo sustyguoti darbą egzaminų centruose

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai šiais metais abiturientams suteikus galimybę atsisakyti dviejų brandos egzaminų, buvo atsisakyta 6 tūkst. egzaminų. Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) direktorė Rūta Krasauskienė teigia, kad šis sprendimas padėjo sustyguoti darbą egzaminų centruose.

„Mes žinome ir iš patirties, kad kiekvienais metais kandidatai, rinkdamiesi brandos egzaminus rugsėjo-spalio mėnesiais, dažniausiai renkasi maksimaliai didžiausią galimą egzaminų skaičių ir į kai kuriuos egzaminus neatvyksta. Todėl šiais metais buvo suteikta galimybė persvarstyti ir atsisakyti kai kurių egzaminų. Mes taip pat metėme kandidatus, kurie pasirinko dar papildomai egzaminų, bet buvo mąstoma apie tuos, kurie atsisako“, – „Žinių radijui“ teigė R. Krasauskienė.

NŠA direktorės teigimu, abiturientams buvo sudaryta galimybė atsisakyti dviejų egzaminų. R. Krasauskienės duomenimis, šiais metais iš viso abiturientai atsisakė 6 tūkst. egzaminų.

„Kandidatų skaičiaus sumažėjimas iš tikrųjų padėjo sustyguoti darbą egzaminų centruose, nes dėl mažesnio kandidatų skaičiaus grupėse teko steigti daugiau grupių, informacinių technologijų atveju daugiau egzaminų centrų, reikėjo daugiau vykdytojų. Todėl ši situacija šiek tiek palankiau susidėliojo tiek savivaldybėms, tiek mokykloms“, – paaiškino ji.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite