Angle down Atgal

A. Dulkys pakomentavo, kada griežtėtų suvaržymai ir Galimybių pasą turintiems asmenims: užsiminė apie vaiką reanimacijoje

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, paklaustas, ar, Lietuvoje toliau prastėjant epidemiologinei situacijai, ribojimų galėtų sulaukti ir Galimybių pasą turintys asmenys, užsiminė apie reanimacijoje gulintį koronavirusu užsikrėtusį paauglį. Pasak jo, medikai dėl 14 metų paauglio gyvybės kovoja jau 7 parą.

„Šiuo metu Vilniuje, reanimacijoje, guli vaikas, dėl jo gyvybės medikai kovoja jau septinta para. Situacija yra labai sudėtinga. Vaikas yra 14 metų, jis nėra pasiskiepijęs, užsikrėtė nuo savo artimųjų namuose“, – žurnalistams Seime sakė ministras, paragindamas griežtesnių suvaržymų klausimą vertinti būtent panašių istorijų kontekste.

„Kiekvienas asmeniškai susimąstykime, ir čia yra atsakymas visiems – ir verslams, ir darbdaviams... Yra daugybė dar ir verslo organizacijų, kuriose darbuotojai mažai pasiskiepiję. Įsiklausykime į šias istorijas ir darykime išvadas“, – pažymėjo A. Dulkys.

Ministras taip pat leido suprasti, kad griežtesnės suvaržymo priemonės būtų svarstomos priklausomai nuo reanimacijoje esančių COVID-19 užsikrėtusių pacientų.  

„Dabar sudėtingiausia vieta, kurioje esame, tai situacija dėl COVID ligonių. Šiuo metu turime virš 1000 COVID ligonių. Reanimacijoje jų virš 100. Jei pasieksime 200 ligonių reanimacijose, nuo to momento prasideda situacija, kai gydytojams gali tekti rinktis, kieno gyvybę gelbėti, o kieno – ne“, – sakė ministras.

Vyriausybė svarsto grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą. Šiam sprendimui įgyvendinti gali tekti šalyje vėl įvesti karantino režimą.

A. Dulkys sureagavo į kritiką: visi per daug sureikšminę žodį „karantinas“

 

Viešoje erdvėje pasigirdus kritikai dėl Vyriausybės planų svarstyti karantino režimo įvedimą, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys akcentuoja, kad žodis „karantinas“ yra pernelyg sureikšminamas. Ministras atkreipia dėmesį, kad šį rudenį, kitaip nei praėjusiais metais, veikia visi verslai, vyksta kontaktinis mokymas.

„Man atrodo, kad tą žodį karantinas visi yra per daug sureikšminę. (...) Aš tai matau labai didžiulį skirtumą tarp praėjusio rudens, žiemos ir šio rudens. Noriu atkreipti dėmesį, kad veikia visi verslai, teikiamos visos paslaugos, veikia švietimo sistema“, – Seime žurnalistams teigė A. Dulkys.

„Matyt, visi užmiršome, kai praėjusių metų vėlyvą rudenį, žiemą buvo praktiškai sustojusi visa skubioji pagalba, sirgo didžioji dalis sveikatos sistemos žmonių“, – pridūrė jis.

Ministras akcentuoja turįs faktų, kad regionuose jau yra stabdomos kai kurios planinės gydymo paslaugos.

„Mes turime faktų, kad regionuose jau yra stabdomos kai kurios paslaugos, tačiau skubioji pagalba taip, kaip buvo sustojusi vėlyvą rudenį, žiemą, ji yra tebeteikiama. Ir ji yra tebeteikiama todėl, kad medikų bendruomenė pasiskiepijo“, – sakė A. Dulkys.

ELTA primena, kad svarstymus įvesti karantiną sukritikavo Seimo narys Saulius Skvernelis. Politikas teigė, kad svarstymai dėl karantino įvedimo parodo, jog Vyriausybė ir valdančioji dauguma su pandemija nesusitvarko.

Savo ruožtu prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį teigė, kad Vyriausybė, vėl svarstanti griežtesnes pandemijos valdymo priemones, neturėtų gąsdinti visuomenės.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite