Angle down Atgal

5 knygos, kurias verta perskaityti 2021 metais

Be knygų skaitymo daugelis neįsivaizduoja savo laisvalaikio – jei perskaitytų kūrinių sąrašas jau yra pakankamai ilgas, surasti įtraukiančią knygą tampa vis sudėtingiau. Tokiais atvejais verta susipažinti su naujausiais leidiniais, kuriems kritikai iš karto pranašauja didžiulį pasisekimą. Kokios knygos Jūsų dėmesio vertos 2021 metais?

Kristina Sabaliauskaitė „Petro imperatorė II“

Žymios lietuvių rašytojos knyga, Petro imperatorė 2 dalis, buvo laukiama visų, kuriems teko susipažinti su pirmuoju šios serijos kūriniu. Šioje knygoje nepagražintai pasakojama apie Rytų ir Vakarų kultūras, toksišką santuoką, politines intrigas, herojų asmeninius išgyvenimus ir labai įvairiapusiškas jų asmenybes. Čia netrūksta žiaurumo ir tikrų faktų, tačiau nepaisant to, knyga skaitosi pakankamai lengvai. Ši epocha daugeliui iš mūsų yra ganėtinai menkai pažįstama – būtent dėl to kūrinys suintriguos dar labiau.

Markus Suzak „Knygų vagilė“

Ši knyga leis nusikelti į nacistinę Vokietiją ir drauge su pagrindiniais herojais išgyventi Antrąjį pasaulinį karą. Tiesa, pagrindinis siužetas suksis ne apie jį, o apie įvaikintą mergaitę, be galo mėgusią skaityti ir visais būdais besistengusią tai daryti. Nors šis laikotarpis neabejotinai yra šiurpus, kūrinyje netrūks nusišypsoti priversiančių akimirkų ir vilties. Čia nagrinėjamos brendimo, draugystės ir žmogiškumo temos, kurios gali būti įdomios itin plačiam skaitytojų ratui.

Mario Escobar „Aušvico lopšinė“

Nors gali pasirodyti, jog Holokausto tema jau plačiai išnagrinėta ir visapusiškai aprašyta, šiam autoriui pavyko ją atskleisti iš romų istorijos pusės. Kūrinyje pasakojama apie vienos šeimos išgyvenimą Aušvico romų stovykloje – dar daugiau autentiškumo jam prideda tai, jog buvo remiamasi tikrais faktais. Tačiau šioje knygoje netrūks ir įkvėpimo: tai istorija apie moters dvasios didybę, beribę meilę, pasiaukojimą ir ištikimybę tokioje vietoje, kur visų šių vertybių būtų galima tikėtis mažiausiai.

Hanya Yanagihara „Mažas gyvenimas“

Šis kūrinys leis kartu su keturiais draugais keliauti per sudėtingą, įvairiausių vingių ir iššūkių kupiną žmogaus gyvenimą. Tai istorija, kuri padovanos visą puokštę labai skirtingų emocijų ir tikrai nepaliks abejingų. Broliška draugystė, meilė, šeimos, kuriose gimstame ir kurias susikuriame patys – tai tik keletas temų, kurios bus paliestos. Daugelis kritikų drąsiai vadina šią knygą meistriška šiuolaikine literatūros klasika, su kuria pravartu susipažinti visiems, ieškantiems ilgai į atmintį įsirėžiančių kūrinių.

Delia Owens „Ten, kur gieda vėžiai“

Dar 2019 metais išleista knyga per šį laikotarpį neapleidžia geriausiųjų ir perkamiausiųjų kūrinių sąrašų – galiausiai turime progą ją perskaityti ir lietuvių kalba. Tai istorija apie atsiskyrėlę merginą, kuriai vienai teko užaugti pelkių apsuptyje. Kai gyvenime atsiranda vaikinų, netrūksta nuotykių, meilės ir netgi nusikaltimų. Tačiau iš esmės šiame kūrinyje pasakojama apie žmogaus sugebėjimą išlikti – kad ir kokiais būdais tai reikėtų padaryti.

Akivaizdu, kad šiais metais norint surasti naują įkvepiantį kūrinį, tai padaryti tikrai nebus sudėtinga. Dėmesio vertų knygų neabejotinai surasite ir dar daugiau – ši ir kita grožinė literatūra Jūsų laukia Pigu.lt el. parduotuvėje.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite